Zielonogórski Ośrodek Kultury filia Pałac w Starym Kisielinie oraz Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na wernisaż pt. “MONOCHROM”.
 
16 kwietnia, godzina 17:00

Pałac w Starym Kisielinie

ul. Pionierów Lubuskich 53 Stary Kisielin, Zielona Góra

Wstęp Wolny
 
Zaprezentujemy państwu zbiór prac w technice linorytu stworzone przez Sekcję Graficzną Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Rok 2012 stał się początkiem wspólnej drogi artystycznej grupy osób, które po raz pierwszy sięgnęły po narzędzia graficzne. Z inicjatywy Muzeum Karkonoskiego dzięki Anecie Sikorze- Firszt, ówczesnej kierownik Działu Oświaty a obecnie Zastępca Dyrektora oraz założycielki Karkonoskiego Uniwersytetu III Wieku w Jeleniej Górze Pani Janiny Peikert, powstała grupa graficzna przy KUTW, mająca cykliczne zajęcia w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Pod względem artystycznym oraz technicznym grupa rozwijała się dzięki wsparciu wykwalifikowanych pracowników Muzeum tj: Natalii Kryszpin, Wiktora Staszaka, pracowników Działu Edukacji, Promocji i Organizacji.

Linoryt – technika pozornie prosta, szybko ujawniła swoją bezkompromisowość. Prace w matrycy wymagają precyzji, cierpliwości i odwagi. Każde cięcie dłutem to ślad na zawsze. Dla jednych stał się fascynującą drogą a dla innych zbyt wymagającą próbą.

Prezentowane na wystawie prace są zapisem tej drogi. To różnorodne spojrzenia, wrażliwość, osobiste narracje, połączone wspólnym medium. Każda z prac jest świadectwem twórczego procesu.

Obserwowanie tego procesu od niepewnych początków po świadome autorskie realizacje było niezwykłym doświadczeniem. To moment w którym pasja przestaje być jako hobby a zaczyna funkcjonować jako sztuka, dostrzegana i doceniana poza murami Muzeum.

Natalia Kryszpin
 
Serdecznie zapraszamy!
 
16 kwietnia, godzina 17:00

Pałac w Starym Kisielinie

ul. Pionierów Lubuskich Stary Kisielin, Zielona Góra

Wstęp Wolny

Sprawdź również