1 lipca (środa), godz. 1900
Andriej Kotin: Kołysanki dla Lunatyków – recital akustyczny
Andriej Kotin urodził się w Moskwie, ale od dwudziestu lat mieszka w Polsce. Pisze i wykonuje swoje autorskie piosenki, przeważnie w języku polskim. Jego inspiracje muzyczne są bardzo rozmaite: Boba Dylan i The Beatles, muzyka celtycka i śródziemnomorska, blues i reggae, rock’n’roll i Okudżawa.
Jest laureatem licznych przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej: lubelskich „Metamorfoz Sentymentalnych”, kołobrzeskiej „Nadziei”, poznańskich „Frazy” (Poznań), warszawskiej OPPy i in. Wydał tomik wierszy Motyle w motelu oraz powieść Człowiek hasło.
Pracuje na Uniwersytecie Zielonogórskim.
„Wybitny już bard polski (jego pieśń Imigranci mogłaby się stać hymnem polskiej inteligencji).”
Jan Poprawa – historyk, publicysta, krytyk muzyczny
„Kotin podejmuje tradycję wielkich rosyjskich bardów, nie rozwlekając przekazu, ale stosując skrót myślowy, który jest charakterystyczny dla Polaków.” Jan Kondrak – kultowy lubelski bard
8 lipca (środa), godz. 1900
recital Katarzyny Pusowskiej, akompaniuje Albert Bezdziczek
polskie piosenki lat 80-tych ubiegłego wieku. Sentymentalna podróż muzyczna do lat późnego PRL-u. Usłyszymy min. utwory Andrzeja Zauchy, Krystyny Prońko, Ewy Bem, zespołu Bajm, a wszystko to w delikatnej, akustycznej szacie dźwiękowej.
Katarzyna Pusowska (wcześniej Pawłowicz )- wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka związana z lubuskim środowiskiem muzycznym. W dzieciństwie uczennica Żarskiej i Legnickiej szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, następnie studentka Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Szerszej publiczności znana jako frontmenka zespołu bluegrassowego „Czas na Grass”, oraz założycielka prog-folkowego zespołu „Palisounder”, którego autorski materiał został uwieczniony w 2018 roku na płycie „Prosto z drzewa”. Uczestniczka wielu lokalnych projektów muzycznych (Cadillac gra Pink Floyd, Retro Hobby Band, Andriej Kotin, Szyba, Na drugą stronę, Muza Band ). Przez wiele lat związana z Lubuskim Biurem Koncertowym „Orfeusz”. Od 2009 roku pracuje także jako instruktor śpiewu, emisji głosu i gry na skrzypcach.
Albert Bezdziczek pianista, klawiszowiec, akompaniator, organista, muzyk sesyjny; mgr Sztuki muzycznej na UZ, Absolwent PSM II st. w Zielonej Gorze w klasie fortepianu. Obecnie gra w różnych zespolach i projektach m.in.: Plus Braders, Wszystkie Twarze Kobiety, spektakl „Ojej Kobieta”, Głogowskie Wieczory Chwały. Współpracuje z Lubuskim Biurem Koncertowym oraz Zielonogorskim Zaglebiem Kabaretowym. Grał też zespołach Best Before i New Message. Kierownik muzyczny koncertu patriotycznego „Historia Ukryta w piosence”. Udziela się wokalnie w chórze Cantus Humanus.
15 lipca (środa), godz. 1900
recital Anna Poszelużna & Krystian Jałoszyński
Wyjątkowy duet, w którego wykonaniu usłyszymy akustyczne wersje utworów z płyty Ani „Sny na jawie” oraz znane utwory pop i r’n’b.
Ania Poszelużna to pochodząca ze Wschowy wokalistka o mocnym głosie śpiewająca w nurcie pop i r’n’b. Ponadto jest autorką tekstów i kompozytorką. Jest finalistką i laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Liczne sukcesy wokalne umożliwiły artystce nagranie debiutanckiego albumu. Ania to nie tylko artystka, ale także ścisły umysł. Jej miłość do tworzenia muzyki ma swoje odzwierciedlenie także w innej pasji, którą jest – matematyka. Jest absolwentką Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mimo fascynacji światem liczb, to muzyka odgrywa główną rolę w jej życiu. Od lat realizuje się w pracy studyjnej nagrywając swoje autorskie kompozycje oraz współpracując z innymi twórcami. Jednak to koncerty od kilkunastu lat są kluczowym kierunkiem jej muzycznej drogi. Ania najlepiej odnajduje się w występach na żywo, na których wykonuje swój autorski materiał z debiutanckiej płyty. Artystka także intensywnie rozwija swój warsztat wokalny pod okiem cenionych nauczycieli śpiewu, a także doskonali swoją grę na instrumentach klawiszowych. Ponadto zbudowała swoje domowe studio, gdzie realizuje nowe muzyczne pomysły. W marcu 2018 r. miał premierę pierwszy teledysk wokalistki do utworu „Jakby mniej”. Zapowiadał on debiutancką płytę wokalistki „Sny na jawie”, która ukazała się w lipcu 2018 r. Cały album składa się z 11 autorskich utworów artystki utrzymanych w stylistyce pop i r’n’b. Oprócz przemyślanej muzyki, na płycie znajdują się także osobiste teksty wokalistki opowiadające o jej doświadczeniach życiowych.
Pamiętajcie! Abyśmy mogli realizować wydarzenia tego typu, konieczne jest przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z pandemią i zachowanie 2 metrów odległości.
Regulamin imprezy przeczytasz TUTAJ